big_image

UMA - profi korekčná paletka

12/09/2013

Na známosť sa všetkým dáva, že na Vinohradskej 16, Praha 2 otvorili novu Teta drogériu. Okrem toho, že Teta osviežila dizajn (čo na tom, že samotný názov evokuje postaršiu pani) a toho, že predavačky navliekli do optimistických žltých rovnošiat, ponúka Teta novú kozmetickú značku UMA.

Pointa ?

Nuže som si vybrala prvého testovacieho králika - paletku korektorov za 70 Kč.


Paletka ma klasické zloženie :

 • Zelená hmota - bojuje proti začervenaným miestam na pleti
 • Telový odtieň - vyzmizíkuje nedokonalosti, vrátane zelenej hmoty na začervenaných miestach na pleti
 • Ružová pasta - odstraňuje kruhy pod očami 
 • Biela emulzia - trblietky pre žiarivú pleť

...takto nejak by to malo fungovať.

A ako je to v skutočnosti ?

Krémovú konzistenciu palete rozhodne odoprieť nemožno. Príjemne sa naberá na prst a nanáša na tvár. Na prst. Pretože priložený aplikátor sú dve shitné špongie napichnuté na plastovú paličku, ktoré navyše škriabu na tvári. Ale OK, stáva sa..Takže zrekapitulujme si zloženie:


 • Zelená hmota - je podľa mňa najlepšia. Kryje pekne, čo má, a tak to má byť. V kombinácii s telovým odtieňom drží na mieste niekoľko hodín. Celý deň to síce nie je, ale také 4 hodiny by sa dali povedať.
 • Telový odtieň - nie je úplne telový pre bledé typy so studeným nádychom pleti. Sadne viac jesenným a jarným typom so zlatistým opálením.
 • Ružová pasta - na tú som sa tešila najviac. Predstavovala som si, ako krásne svojím odtieňom sadne na moju bielu a pehatú tvár a zamaskuje únavu pod očami...ale nie. Napriek svojej maslovosti je jej konzistencia príliš tuhá na jemné očné okolie. Ak máte podobne suchšiu pleť, nebude vám pasta robiť dobrotu. Nabíja sa do drobných vrások a únavu skôr zvýrazňuje ako potláča.
 • Biela emulzia - na tú som sa tešila najviac na druhom mieste. Už dlho si hľadám rozjasňovač, no dve muchy (alebo štyri) jednou ranou sa teraz nekonali. (Nejaký tip na rozjasňovač?) Na pleti emulzia pôsobí, akokeby som sa namazala ružovým trblietavým labelom. A neprirodzený lesk s trblietkami na tvári nie je nič pre mňa. 

Paletka bohužiaľ nenaplnila moje očakávania v momente jej vloženia do nákupného košíka. Dávam preto len dva malé ananásiky. Na značku UMA som ale hneď nezanevrela, ešte ju podrobím skúške, keď to bude najmenej čakať.

Aké máte skúsenosti s takýmito multifunkčnými paletkami? A aby som nezabudla, napište mi Vaše tipy na rozjasňovač. Ďakujeeem!

P.S.: Ak sa niekto dočítal až sem (som potešená  ^^), v spomínanej Tete na Vinohradskej prebiehajú zaujímavé zľavy do nedele 15.9, ktoré sa sčítajú so zľavami na Teta kartu. Ja som si kúpila napr. Rimmel Traffic Stopping Shadow za 68 kaček. Celkom fajn deal..

Majte sa,
SiU
2 comments

 1. Moc mě tohle hodnocení nepřekvapuje, tak nějak jsem to čekala :/ Minule jsem se ale u UMA stojanu dívala na tvářenku, měla krásný zastřený růžovovínový odstín, ale bohužel moc třpytek... Škoda :)

  ReplyDelete
 2. já tuto paletku mám a hrůůza

  všechny odstíny jsou sice krémové to joo...ale tak moc že jsou až olejovité..
  a na pleti to vůbec nevydrží a nezakryje to absolutně nic :(
  a ten rozjasňovač- když jsem si ho dala na ruku tak jsem si řakla jestli si ze mě nedělají srandu
  jako toto na tváře?šííííleně moc se to třpytí <_>fuuj

  takže jako fakt strašná tato paletka
  ale ostatní věci od umy jsou docela fajn..třeba stíny(noo na 40 kc jsou fajn no:D)

  ReplyDelete