big_image

Tag - Liebster blog award

06/09/2014

Iba nedávno som písala svoj prvý faktografický TAG ever a už tu máme ďalší. Liebster Award. Nepýtajte sa, prečo sa to tak volá..proste niekto vymyslel, že blogerka má o sebe napísať 11 faktov, odpovedať na 11 otázok a tagnúť ďalších 11 blogokamošiek, ktorým vymyslí nových 11 otázok.

Ja týmto ďakujem Elysii za štafetu a rovno idem na to. 

11 FAKTOV O MNE:
 1. Neznášam klaunov a prídu mi strašne hnusní, desiví a úchylní. A naznášam bábky..akože loutky po česky. Ak je niečo, čo by som v izbe nikdy nemala, tak bábku klauna
 2. Raz, keď dozrie čas, si ostrihám vlasy na pixie. Hrozne sa mi páči vystrihaná šija a ten účes na mňa pôsobí veľmi nežne a žensky.
 3. Neznášam pohľad na to, ako niekto nosí hodinky na vnútornej strane zápästia. Pamätám sa, že jedna naša vychovávateľka v družine ich tak nosila. Ja by som to nezniesla.
 4. Nikdy som nejedla klobásu ani slaninu. Fakt že NIKDY. Z vône pečúcej sa slaniny sa mi robí dokonca i nevoľno.
 5. Naopak, jogurty jem takmer denne na raňajky i na večeru.
 6. Strašne som túžila po domácej výrobe smoothies z ovocia, až sme si pred rokom a pol konečne kúpili ponorný mixér. Ešte som si žiadne smoothie neurobila.
 7. Nikdy som nefajčila..ani jednu cigu..ani jedno potiahnutie. Cigaretový dym mi bytostne vadí a celkovo by som fajčenie na verejnosti zakázala. Ja viem, som extrémista a nerešpektujem práva fajčiarov, ale ..tak to proste so mnou je.
 8. Mám hrozne rada komorné kiná a koncerty. Veľkým kinokomplexom a halám sa vyhýbam, ale na malé predstavenia sa snažím chodiť relatívne často.
 9. Chcem začať behať. Problém je, že nevládzem ubehnúť ani 3 kiláky. Skúšala som to tento rok prelomiť a behať s Mužom, ale jeho šťastné a uvolnené hopsanie ma pri mojom plazení sa z posledných síl po chodníku vyslovene výtáčalo. No nič, budem si slimáčiť sama.
 10. Milujem polievky! A hoci mäso takmer nejem, milujem vývary! Mäso dám Mužovi a s radosťou chlípem polievku s nudlami a zeleninou. Smotanové polievky milujem tiež, najviac mi chutia v Mangaloo. Vedela by som ich jesť denne.
 11. Toto je posledný faktografický TAG, ktorý sa na blogu na nejakú dobu objavil :D 


11 OTÁZOK OD ELYSIE:
 1. Proč jste si rozhodli založit blog?
  To, že vůbec existuje svet zvaný blogopsféra som objavila približne v júni (červnu) minulého roku. Pokúšala som sa si vygúgliť, či sa norkový krém vyrába skutočne z noriek, v nádeji, že je to len názov..alebo druhové meno nejakej rastliny..a nechcite vedieť, jako to dopadlo :/ Na druhej strane som však objavila blog Vienettky a následne Lilly, ktoré ma inšpirovali k vytvoreniu vlastného blogíska. Vždy som bola náchylná na tvorbu čohokoľvek estetického a kúsok Fler tvořilky vo mne prevážil a ja som sa naplno pustila do kreácie čo najvymazlenejšieho čačaného „blogodítka“.

 2. Jaké jsou 3 věci, které by mohli nejvíce zaujmout čtenáře na Vašem blogu?
  Občas mám pocit, že tak, ako je nekonečný vesmír je i nekonečná blogosféra a zaujať v tomto obrovskom rybníku je pomaly nemožné. Pár nováčikom sa to podarí, pokiaľ sa dokážu správne odlíšiť. Ja sa snažím zaujať hlavne fotkami, ktoré ma bavia najviac, nenásilným no neokukaným dizajnom a pestrým obsahom. Kozmetiku striedam s outfitmi a fotoreportami, aby sa čitateľ nestihol na blogu nudiť.
 3. Co Vám blogování dalo a vzalo?
  Dalo mi kreatívne vybitie po práci, nový koníček, nových ľudí, ktorých som vďaka blogu spoznala (zdravím Madmazel Em), nové vedomosti o tvorbe stránky a nový priestor na zdokonalovanie sa. Vzal mi hlavne čas, ktorý by som venovala iným koníčkom, a občas mám pocit, že trochu i peniaze. Resp. v určitom zmysle slobodu rozhodovania. Aj keď sa snažím pristupovať k nákupom maximálne uvedomele, blogová masáž predsa trochu funguje. To, čo sa mi predtým zdalo ako zbytočný luxus začínam stále viac vnímať ako štandard. Postupne sa prestávam brániť predstavám vysoliť veľké prachy za super krem z parfumky alebo drahú kabelku. Rovnako nesiahnem po predmete v drogérii, ktorý už recenzovala asi 48 blogeriek a tým pádom by moja recenzia nebola ničím prínosným..ale uprednostním niečo nové, hoci aj drahšie, neskúšané..a tým viac rizikové.
 4. Jaký komentář od Vašich čtenářů Vás nejvíce zaujal/potěšil?
  Ani neviem. V zásade ma poteší každý komentár. Najradšej mám ..ehm samozrejme tie pochvalné :D Nebudem sa tváriť, že nie :D A potom také, ktoré motivujú k diskusii. A zaujal ma asi posledný k tomuto článku, že mám hrubé lýtka :D No mám a čo :D
 5. Co si obecně myslíte o české blogosféře?
  Myslím, že je celkom pestrá a miestami i kvalitná. Zahraničné blogy sledujem síce málo, no obsah tých českých sa im často vyrovná. Tiež mám pocit, že vymakaných a profi blogov je v našich končinách viac českých ako slovenských. Strašná škoda, že na našom malom trhu sa ani tie najpopulárnejšie blogy nedokážu uživiť. Známe blogy sú veľmi lacným, no pritom účinným reklamným nástrojom pre spoločnosti. Napríklad taká Petra alebo Lou by boli v zahraničí už národné celebrity..tu patria len k „topke“ vo svojom hobby.
 6. Jaký si myslíte, že je nejčastější důvod lidí k tomu, aby blogovali?
  Tipovala by som, že to chcú proste skúsiť, alebo chcú prezentovať vlastné názory a self-exhibovať na sociálnych sieťach, túžia po spoluprácach a iných materiálnych výhodách blogu..ako sú rôzni ľudia, budú rôzne aj ich pohnútky..
 7. Jaké si myslíte, že jsou největší chyby začínajících blogerů?
  Jediné, čo mi napadá, sú malé alebo nejasné fotky produktov priamo v akcii a teda na sebe. Také to, keď si nie sú istí, či sa na blog fotiť alebo nie a nejasná, malá fotka im možno príde ako kompromis.
 8. Co osobně preferujete - blogery články) nebo youtubery (videa)?
  Oboje mám rada – články, keď cestujem v mhd..videá - doma pri upratovaní alebo večeri..
 9. Který bloger/youtuber je pro Vás takříkajíc vzorem?
  Vyslovene vzor nemám, ale mnohé blogerky v niečom obdivujem .. Petru - pre frekvenciu a kvalitu príspevkov napriek tomu, že pravdepodobne normálne fulltimovo pracuje, Lou – pre profi nápadité videá, za ktorými sa skrýva množstvo práce, či pre profesionalitu s ľudskou tvárou sestier z Cup of Style…a tiež veľkú popularitu niektorých priemerných či stagnujúcich blogov, kde majú blogerky dookola tie isté výrazy, prezentujú stále to isté, svoje recenzie redukujú na minimálny popis produktov..aj ich umenie zaujať úprimne obdivujem
 10. Co si myslíte o blogerkách, které jdou cíleně za spoluprácemi a pak obdrženou kosmetiku prodávají?
  Ešte som sa s tým nestretla, takže k tomu neviem zaujať jednoznačný postoj. V podstate sa mi zdá i pochopiteľné, že ak blogerka vie, že testovaný produkt nemá šancu spotrebovať, skúsi ho predať za nejakú zlomkovú cenu. Ak by sa jednalo o čosi, čo si chcem kúpiť i normálne, 1-2 použitia by mi pri adekvátnej cene asi nevadili..
 11. A nakonec trošku aktuálně - co vy a prázdniny/dovolené?
  Aaah bola som v Andalúzii na dvojtýždňovom roadtripe a hneď by som sa tam vrátila z tejto nehostinnej zimy. V predminulom poste ste videli videjko a kto sleduje i môj fejsbučik či instagram, videl z neho už pár fragmentov. Každopádne mám v pláne sa k dovolenke v postoch ešte vracať v podobe recenzie produktov, ktoré som si kúpila, outfitu a možno ešte aj nejakého videjka, ak bude záujem.
Posledný bod tagu - značkovanie 11 blogokamošiek vynechám. Ak vás nejaká otázka chytila za srdce alebo sa túžite podeliť so svetom o 11 faktoch o sebe, kludne tak učiňte. Rada si to prečítam:)


6 comments

 1. Príjemné čítanie. Tiež nemusím klobásy a slaninu už vobec nie. Neznášam, ked je pripravené chutné jedlo, a kuchári tam musia ešte šupnuť slaninu, strašne mi to vie pokaziť celu chuť a nechutí mi to.
  S polievkami som na tom opačne. Pride mi to ako zbytočnosť, a nerada sa nimi nalievam pred hlavným jedlom. Ja si radšej pochutim na tom druhom, preto polievky mám tak raz za týžden.

  ReplyDelete
 2. S tým fajčením úplne súhlasím, mne to strašne prekáža a tiež by som to zakázala ale úplne, neznášam to ani na zastávkach hoci sú fajčiari ďalej od ľudí, tiež nemám rada, keď idem za niekým alebo pred niekým, kto drží v ruke cigaretu a keď sa výnimočne vyberiem na diskotéku a je to tam celé zafajčené tak ma prechádza chuť aj naláda. No a smrade v uzatvorených obchodných domoch už ani hovoriť nebudme, neviem, ako funguje ten zákon, no obchodné centrá ho asi ignorujú. Pritom tam chodí kopec ľudí, mamičky s deťmi a ten dym z cigariet im k zdraviu isto neprospieva ako nám všetkým.

  ReplyDelete
 3. též jsem tento tag absolvovala a dalo mi to pěkně zabrat hlavně to vymýšlení faktů o mě

  ReplyDelete
 4. Těm hrubým lýtkám vůbec nerozumím - co tím chtěl autor asi říci? :D Já teda klobásy a slaninu miluju, ale snažím se je jíst jen vyjímečně, na různých akcích. A jogurty mi naopak moc nelezou :)

  ReplyDelete
 5. ježiš klauni, fuj! a taky mě děsí takové ty břichomluvecké loutky, to je totální úchylárna :D

  ReplyDelete
 6. haha ja sa vzdy tak nasmejem na tvojich prispevkoch :D
  babky klauna

  ReplyDelete