big_image

TheBalm - HOW 'BOUT THEM (Peack)APPLES

16/09/2014


Dnešný článok bude venovaný najväčšiemu úlovku spomedzi španielskych nákupov. TheBalm paletka farbičiek na pery a líčka. Ah, moje prvé theBalm..

Pri pohľade na tento stojan mi bolo jasné, že s prázdnou neodídem. To..sa proste nedalo. Toľkokrát som obzerala ThaBalmíky na ofišl českej stránke, ale poznáte to..z obrazovky sa ťažko vyberá a zatvoriť tab je také ľahké.
Lajv vás ten stojan proste hypnotizuje. Tie obaly, nápisy, odtiene. Aaaaw <3

Váhala som najmä nad tekutými čiernymi linkami, tvárenkou a touto paletkou. Korektory mi naopak prišli síce pekne svetlé, no málo krycie (väčšina testerov bola navyše skoro nepoužitá. A áno, vždy som sa uistila, že ide o tester!:P) 


Balenie je jedným slovom n-á-d-h-e-r-a. 
Hoci papierové, predsa je veľmi pevné, s magnetickým uzatváraním. Dominantou je obrovské zrkadlo. Kalíšky s farbou sú zasadené hlbšie do obalu a teda nehrozí zamazanie zrkadla. Pri každom z nich je navyše jeden feši, čo robí vizuál paletky vtipným a ešte viac zaujímavým. (Vybrala by som si toho s lopatou pri Crisp alebo Cidera s klobúkom a vy?)


Krásny obal je síce super, ale vystaviť si doma na poličke môžem aj niečo iné. Neviem ako pre vás, no pre mňa je najdôležitejším aspektom kozmetiky jej funkčnosť a vlastnosti.

A tu ma theBalm paletka asi najviac prekvapila..

Niekedy sa správam fakt iracionálne. Musím sa vám priznať, moc som si paletku v parfumérii neskúšala. Ja viem, nestojí málo. Ale keď som si napackala na ruku ten červený, kútikom oka mrkla na nešťastného Muža, ktorý už nezvládal polhodinové ponevieranie sa po parfumérii, skúšanie, ňuchanie..tak som ju proste vzala. Pre dobro našej rodiny. 

Veľké bolo preto moje prekvapenie, keď som až doma zistila, že odtiene sú úžasne krémové a pigmentované. Aj tie svetlé. Konzistenciou na perách nepopísateľné. Farba sa krásne vpije a vykúzli saténový pocit. Hydratačné účinky, ale ani vysúšanie, som nebadala.
Výdrž je na krémový rúž dá-sa-povedať slušná. Nemala som veľké očakávania, takže v tomto som tiež milo prekvapená. Najviac však z tej pigmentácie a saténovosti.

A čo je najlepšie? Krémové farbičky fungujú aj ako skvelá krémová tvárenka. Aj vďaka tomu sa vôbec nelesknú :) Matné pery sú pre mňa pekné pery.  Za mňa sto bodov!
Výdrž farbičiek pri tvárenkovom použití je podobne stredná až celkom slušná. Celodennú trvácnosť by som si nepredstavovala ani vo sne, ale povedzme že s tou červenou Cobbler si celkom rozumieme.


(Ah tie pehy. V zime sa to ešte celkom dá, ale po lete mám vypehované pod nosom ako "na Hitlera". Ale lepšie pehy ako vrásky, ako mama vravieva..)

Jediná vec ma mrzí, a to že použiteľná je pre mňa iba polovica odtieňov. Mne vyslovene sedia tmavšie a výraznejšie odtiene, takže namiesto Cider alebo Candy by mohol byť nejaký burgundy alebo fuchsiový.  Nuž čakala som jemnejší farebný efekt á la Babylips, takže preto..

Pre blondínky alebo vôbec svetlejšie typy je to paletka ako stvorená. Fakt sa s ňou dá vyhrať a tie farby sú ako jemnulinké saténové povlečenie na vaše pery.

U mňa zas vládne spokojnosť, ako to len robím..trošku však musím byť prísna a za absentujúci tmavý dramatický odtieň beriem polku ananásu ha!

A vy? Čo vás v poslednej dobe prekvapilo či už pozitívne alebo negatívne?

12 comments

 1. Ježíš to je nádhera! A ty tvoje pihy! :))

  ReplyDelete
 2. Jé, vždyť ti sluší i ty světlé ;)

  ReplyDelete
 3. ten obal! ty odstíny! nádhera :)
  a beru Cider - chlapa i odstín :D

  ReplyDelete
 4. Ehm, drahá... Keď chceš aby sme sa sústredili na článok, nesmieš nás upozorňovať na sexi kovbojov na obale (vyberám si Pie) :-D :-D :-D Ale nie, žartujem, veď vieš.. Paletka je nádherná, tie farby sa mi naozaj páčia. Väčšinou mám s paletkami problém, že by som ich nevyužila celé, ale táto, táto sa veru že vydarila na jedničku :-) Inak tá tvoja hláška, že "musela som ju vziať - pre pokoj v rodine", tak toto ma dostalo úplne.. Už viem na čo / na koho sa budem vyhovárať pri nakupovaní! :D

  ReplyDelete
 5. Fakt krása! S těmi odstíny musím souhlasit, na té poslední fotce je krásně vidět, že ti sedí ty tmavší rtěnky, nebo teda spíš teplejší odstíny. U Candy vypadáš skoro nemocně, zato hned vedle úplně k nakousnutí :)

  ReplyDelete
 6. Tak tedy na facebooku značky mi paletka nepřišla nějak zajímavá, ale tato recenze je super, nádherné odstíny, fakt pecka! Crisp odstín vypadá velice zajímavě!

  ReplyDelete
 7. Díky bohu, nepotřebuju!!! Paletka je nádherná, úžasná, překrásná a hrozně ráda bych se jí kochala, ale barevně by mi nesedla.

  ReplyDelete
 8. paletka je krásna o tom niet pochýb, len sa bojím, že by som tiež veľa odtieňov nevyužila, podľa odtieňa na ruke by som hneď brala Cider, no na perách sa mi zdá úplne iný:/

  ReplyDelete
 9. Tak tuhle paletku už mám nějakou dobu na wishlistu a je super, že je funkční. :)

  ReplyDelete
 10. Juj, ja by som si ju kúpila už len kvôli tomu krásnemu mopsíčkovi na obale..:) To sú moje najväčšie lásky! Aj keď rúže a lícenky sú tiež fajn...:)

  ReplyDelete
 11. Krásná paletka a hlavně roztomilá :)

  ReplyDelete