big_image

SpaRitual - do čoho sa oplatí investovať?

20/10/2014


Moje najdrahšie manikúrne záležitosti. Cenou alebo hĺbkou citu, ktoré k nim chovám? Ako ktoré. Dnes sa bude v článku miesiť nadšenie i sklamanie. Čítajte ďalej!

SpaRitual Nutri-thick
Podkladový špecialista na slabé a mäkké nechty. Odporučila mi ho slečna vo fialovom kimone na veľtrhu World of Beauty and Spa, po mikroinšpekcii mojich nechtov. Preskúmala, postláčala a bolo jasné. Nechty sú mäkké a Nutri-thic je riešenie.

Akože, vedela by som si predstaviť i lacnejšie riešenie, ale príbeh okolo zloženia ma dostal. Nutri-thick je budovateľ nechtov s vápnikom. Posilňuje a zvyšuje pružnosť pre získanie silnejších, pevnejších a odolnejších nechtov. Obsahuje zelený čaj, ginko bilobu, vápnik a obilný proteín. Je vegánsky, bez di-butyl ftalátů, bez toluenu a formaldehydu, formaldehydové živice/pryskyřice.
Kúpite ho napr TU za ehm..421 Kč

Ja ho používam mesiac a zatiaľ som nenašla dôvod, pre ktorý by som si ho bola ochotná kúpiť znovu. Moje nechty sú slabé, na 2 prstoch sa nepríjemne štiepia a nič na ne zatiaľ nepomáha. Mala som i vyše trojmesačnú lakovaciu pauzu, no bez výsledku. 
Po používaní Nutri-thicku sa tento stav nijak nezlepšil, ba naopak, začal sa mi štiepiť i tretí prst. Súvislosť medzi tým nie je možné preukázať, keďže na nechty vplýva celý rad faktorov. Isté je len to, že mi Nutri-thick nepomohol k zdravším nechtom.

SpaRitual odlakovač
Ak ste nepochopili, čo majú všetci na Dermacol odlakovači, skúste SpaRitual. Toto je najlepší odlakovač ever. Je šetrný, na báze derivátov cukru, s esenciou mandarínky. Ja síce mandarinky vôbec necítim, ale na druhej strane, odlakovač skutočne nesmrdí bežnou acetónovou vôňou (hoci acetón obsahuje). 
Odlakuje expresne a úsporne. Škvrna na odličovacom tampóne veľkosti dvojkoruny vám spoľahlivo odlakuje jednu ruku s červenými nechtami. Pri jemnejšom odtieni laku aj obe ruky.
Nevýhodou je cena, 118 ml balenie kúpite na ofišl éšope za 173 Kč.Najväčšou prednosťou lakov SpaRitual je pre mňa zloženie a široká ponuka odtieňov. Sú vegánske a neobsahujú 5 nebezpečných a toxických látek (Di-butyl ftalát, toluén, gáfor/kafr, formaldehyd a formaldehydovú živicu/pryskyřici).

Z miliónu odtieňov na veľtrhu som si napokon vybrala dva - nude Symetry a dramatický Health, Wealth and Happiness.


Symetry je prenádherná, nežná a naružovelá farba, ktorá si okamžite získala moje srdce. V poslednej dobe ma bavia najviac nude alebo naopak výrazne tmavé laky. V oboch prípadoch sú univerzálne kombinovateľné a ja ráno nestrávim ani sekundu premýšľaním, čo si obliecť, aby sa mi to nebilo s nechtami (také tie first-world-problems..možno to poznáte).

Sú laky, ktoré sú také priemerné - normálne vyzerajú na nechtoch, normálne sa lakujú, normálne držia. No tento nie, tento je extrém v každom bode.

Na nechtoch, ako ostatne vidíte, vyzerá krásne a upravene. Moje ruky sú razom rukami dámy. Nevidno na nich to utrpenie, ktoré som si prežila pri lakovaní. Ako bez preháňania - je to h-r-ô-z-a. Lak príšerne pruhuje, ťahá sa, nekryje, neschne. Začala som lakovať večer asi ôsmej..a o deviatej som sa sama seba pýtala, či to ako niekedy plánuje uschnúť. Nakoniec si nechty vypýtali tri vrstvy a ja som po 4 hodinách strávených ako Nožnicovoruký Edward šla spať.

Druhá strana mince je výdrž. Lak dal bez najmenšieho poškodenia 7 dní, kedy som ho sama odklakovala, lebo už som mala odrasty pri nechtovom lôžku a nevyzeralo to pekne. Lak sa však nijak neodlupoval, držal perfektne a držal by snáď večnnosť.

Takže tu sa podľa mňa autori názvu minuli. Namiesto Symetry sa mal volať Jekyll and Hyde.


Odtieň Health, Wealth and Happiness pripomína vesmírnu mlhovinu. Je jedným slovom nepopísatelný.
Lak schne do vysokého lesku a pri jeho lakovaní vám vypadne o niečo menej vlasov ako pri Symetry. Schnutie ale prednosťou nie je a ráno si môžete nájsť otlačky obliečok na nechtoch po večernom lakovaní. Krytie je slabé, na fotke mám opäť tri vrstvy.
Výdrž naopak nadpriemerná. Lak som odlakovala po 5 dňoch bez najmenšieho poškodenia.

Všetky odtiene lakov nájdete napríklad v oficiálnom eshope za 298 Kč. Myslím, že vlastnosti sa môžu líšiť odtieň od odtieňa, takže lak by som si od SpaRitualu kúpila opäť. Ale radšej za veľtrhovú cenu, kde ma stál jeden 220 Kč.

Máte skúsenosť s produktami SpaRitual? Aký je váš najdrahší lak na nechty a ako splnil vaše očakávania? 

10 comments

 1. Páni, úplne ma dostal odtieň Health, Wealth and Happiness. Zatiaľ ale skúsenosť s touto značkou nemám, no už som tieto laky videla na viacerých blogoch a lákajú ma stále viac a viac.. Čo sa týka najdrahšieho laku na nechty, ktorý sa v mojej zbierke nachádza, tak je to určite Calvin Klein a Revlon. Cena niekoľkonásobne vyššia než drogériové laky, no o výdrži sa to už žiaľ povedať nedá.. Bežne sa mi ošúpu už v prvý či druhý deň (väčšina lakov mi nerobí problémy tak 3-4 dni), takže v tomto smere som z nich sklamaná... :-( Na druhú stranu som si vybrala jedinečné odtiene, ktoré u iných značiek tak často nevidieť.. :-)

  ReplyDelete
 2. Nádherné odstíny :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 3. ooo, ten HWH je úžasný... ale s tím schnutím, to by mě asi kleplo. já jak nemám lak suchý do 5 minut se všema vrstvama, tak jsem nervní :D

  ReplyDelete
 4. No, já jsem po krásné recenzi Mitsuuko taktéž pro Sparitual nalomena, avšak ty prachy, sakra...jelikož jsem si diagnistikovala měkké nehty, ani mě tak netrápí překvapivě třepení, spíš, že vůbec nerostou a lak mi moc nedrží, musím si pořídit tebou zmiňovaný Nutri-thick, pak na něj TrueBond Primer a navrch TrueBond Topcoat (či to shrnu do Multi-taskeru) :-) A pokukuji i po změkčovači kůžičky v peru, sakriš :( Pro schnutí určo doporučuji nadlak, protože bez něj je to hrůza a nikdy tak dobře nalakovaný nehet nevypadá! A třeba někdy dojde i na barvičky...lákají mě docela i laky Priti Nyc, znáš?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja som este nenatrafila na nadlak, ktory by fakt pomahal v schnuti. Mala som od Essence - (nieco ako) Better than gel nails..pricom chapem, ze toto ako nemusi byt uplne benchmark, ale i a slavny Flormar. Tebe ktory funguje? Priti Nyc zatial nepoznam, musim si nastudovat :D

   Delete
  2. Já jsem zase neměla Essence :) ale používám zatím od NYC turbo dry či jsem měla kdysi ten od Four Seasons, který však z ohledem na složení nedoporučuji! Ale na každýho účinkuje něco jiného...nicméně recenze na něj jsou dobrý...

   Delete
  3. Peti, já se sem musím vmísit. Nevím, jestli to z mého článku jen zmateně nevyznělo - True Bond primer je pouze salónní péče a běžně neprodejná, jelikož skýtá dost úskalí, jak se s ní pracuje. Navíc, Primer je první krok v péči a dává se tudíž na očištěný nehet ještě pod podlak, ne až na něj, to by se Ti sloupalo a nedržel by na tom lak, navíc, pak už by neplnil ani svou fukci. CO se týče Multitaskeru, buď ho vezmi jen jako topcoat, nebo je ještě jeden top, který sparitual dělá. Ale na měkké nehty si opravdu vezmi Nutri-Thick. Aby báze opravdu fungovala, je potřeba ji dát na nehty ve dvou vrstvách a pokaždé podlakovat i pod celý nehet zespodu =)

   Je zvláštní, jak někteří na schnutí laků SR nadávají - mně zatím nedělaly žádné problémy ani nude odstíny, ani ty úplně tmavé, nebo průsvitné perleťové.. Není to fakt tím chybějícím topcoatem? On pomáhá dost rychle vytvrzovat pigmenty.. Jo a doporučím, proti obtiskům peřiny na nehtech, kapnout k lůžku na každý nehet kapku oleje a přeřít tím celý nehet - olej nehty obalí a částečně ochrání. A kdyby se třeba někde nehet otřel, je ještě možnost nedokonaost díky oleji na nehtu rozmasírovat zase do ztracena ;)

   Delete
  4. Mitsuuko, díky za rady, ale já ten True bond vidím v eshopě ke koupi, jakpak? Jinak jsem si pořízení rozmyslela, zvolila jsem tedy Nutri-Thick (ten už mám), jen ten top-coat myslíš prosímtě jaký krom Multitaskeru či radši ten? A musím vřele poděkovat za odporučení olejíčku - funguje to dámy a neměla jsem ani šajnu!!! :-)

   Delete
 5. A na to třepení doporučuje M. http://www.sparitual.eu/eshop_moc/?p=productsMore&iProduct=12&sName=podlak-na-loup%E1n%ED-neht%F9-15ml--lacquer-lock--84100, taky jsem uvažovala, ale mě se odlupne nehet max. 1x do měsíce, spíš potřebuji posilnění, aspoň myslím, takže tajně doufám, že mi Nutri-thick pomůže :)

  ReplyDelete
 6. S tím Spa Ritual mě všichni štvete. Už jsem se k nim samozřejmě objednala na pedikúru! :D

  ReplyDelete