big_image

Odpočuté v tramvaji

06/03/2015


Cestovanie v mhd je zábava. Najmä ak sa chtiac-nechtiac venujete načúvaniu. Ono, ak nemáte práve sluchátka, sa ani nedá nepočúvať cudzie rozhovory/ telefonovanie/ krik detí. Občas však začujete čosi, čo vám myká kútikom úst a vy sa premáhate, aby ste sa nezačali tlemiť (smiať na plné ústa - Babiš level 1000), lebo veď ste slušne vychovaní a načúvať (a nedajbože smiať sa) cudzím rozhovorom sa viac než nepatrí..

Raz som si takto sedela v tramvaji, kochala sa výhľadom na rôznorodosť ľudí stojacich na zastávke I.P.Pavlova.. keď tu zrazu začujem mladý ženský hlas.

A: "Pane řidiči! Čekám tady již 20 minut na tramvaj 22 a vůbec nejede! Mám zkoušku za 15 minut a ta tramvaj nejede! Zavolejte na dipečing!!!" :O 
B:   "Nemohu zavolat " -.- 
A:  "Ale ja mám za 15 minut skoušku!" :O

Premohla som pokušenie teatrálne zafacepalmovať, lebo veď i to je len človek..ale..stojí tam 20 min namiesto toho, aby šla na metro/ autobus/ sama si zavolala na dispečing/zavolala si taxík. A ešte sa rozkrikuje na vodiča, že je neochotný. 

Tiež sa občas neubránite načúvaniu v mhd? Čo najkurióznejšie ste kedy počuli? Tiež sa vám zdá moja dnešná ľadvinka taká revízorská?Nosím:
coat, sweater, shirt, bag: Mango
skirt: Zara
boots: Vagabond

10 comments

 1. Opět naprosto nádherné fotky a super kombinace struktur materiálu <3 ty jsi fakt naprosto skvělá!

  ReplyDelete
 2. Prosím, jen ne ledvinky zpět do módy..opravdu..

  A co se týče poslouchání v MHD..člověk se tomu nevyhne, že.. Občas mám chuť na facepalm, občas nevěřícně hledím..
  Prima víkend,
  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uz se stalo :))) ja bez sluchatek nefunguju, ale kdyz je zapomenu tak rada posloucham, nejradeji v obchodech kde casto probihaji zajimave rozhovory matka-dcera :))) ledvinka je supr, skoro jsem na ni uz zapomnela loni jsem ji tahala v dansku skoro porad ;) tam se ti bude hodit na kolo :)

   Delete
 3. Ta ledvinka je perfektní! Obdivuju lidi, co ji umí sladit a tobě se to fakt povedlo!!! a zkušenosti s tím, že v mhd zaziju pokaždé něco divného mám taky! Naposledy to byla velmi přísná slečna s mini motorovou pilou :D nekecám!! a to jsme se s kámoškou teda upřímně smíchy neudržely..:)))))
  Style by Eliza

  ReplyDelete
 4. toto je asi to najlepšie čo si tu kedy mala, škoda, že tak málo fotiek :) len dúfam, že nepraktizuješ nosenie ladvinky takto na pliecku, lebo to potom pôsobí ako keď sa robotník vracia zo železiarní domov a v sebe má už dve klobásy a pivo :D
  a ja načúvam do cudzích rozhovor stále, pretože pri nich si uvedomím aký mám super život alebo aj aký napajču,(ale to si nepripúšťam :D)

  ReplyDelete
 5. Souhlasim, casto se musim smat nekterym rozhovorum, co zaslechnu cestou do/ze skoly :-D

  ReplyDelete
 6. Síce to nebolo v MHD, ale pred Vianocami som išla vlakom do Prahy a vo štvorke predo mnou sedel jeden objemnejší pán. V Českej Třebovej si k nemu prisadli ďalší traja ľudia a on začal rozprávať. Nech som sa akokoľvek snažila, nedalo sa ho nepočúvať lebo mlel v jednom kuse až po Prahu, takže viem všetko o tom kde pracuje, aké má zážitky, všetko o jeho sestre a čo si myslí o školstve a celý svoj prejav okorenil spŕškou vtipov. Cez uličku pri nich sedelo také asi trojročné dievčatko, ktoré zase pre zmenu celou cestou kládlo mame tie roztomilé detské otázky. Keď sme prišli do Prahy a začali sme vystupovať, tak tá malá zbadala cez okno nejakú reklamu na niečo, kde bol tučniak. Pozerala sa teda von z okna smerom k tomu pánovi a nahlas vykríkla: "jé mami, tučňák!" a ten pán sa obzrel a zbadal, že tam je fakt nejaký tučniak nakreslený, ale začal sa strašne smiať a hovorí "já myslel, že to říkala na mně". Strašne ma to pobavilo a páčilo sa mi s akým nadhľadom to zobral :D

  Domka Domková

  ReplyDelete
 7. Heh, ledvinku jsem nosila na bývalé brigádě, nenacpala jsem totiž vše do kapes :D:D Naštěstí to vidělo jenom pár spolutrpitelů, protože ta moje byla na rozdíl od tvé hrozná!

  ReplyDelete
 8. Né, ledvinky prosím né :(

  Jinak jsem si už u vícero tvejch fotek všimnul silný chromatický aberace, ta modrofialová linka mezi tebou a světlym pozadim (viz prostřední fotka, hlavně na levý straně). To je vada, která se dá za 3 vteřiny opravit ve fotoeditoru, pak tyvoje fotky budou ještě víc užasnější, než jsou ;)

  ReplyDelete
 9. Za mě ledvinka vypadá dobře, přes rameno :) Do pasu bych si ji asi osobně neupnula, ale máš u mě body za odvahu, jen tak někdo si ji na sebe asi nevezme :) jinak cool kombinace!

  Pieces of FRECKLED style

  ReplyDelete