big_image

MY NIGHT SKIN CARE

31/08/2015


Pokožku máme len jednu a dobrá starostlivosť sa nám časom oplatí mladistvým vzhľadom. Čo robiť, aby tá naša bola dlho krásna a svieža?
Povedala by som, že sa jedná o súhru rôznych faktorov. Genetika, zdravá a rozmanitá strava, pitný režim, vyhýbanie sa zlozvykom akými sú fajčenie a alkohol, používanie prípravkov s ochranným faktorom (odporúča sa SPF 15 počas celého roka), čistenie pleti a následná starostlivosť. A práve tomu poslednému sa budeme dnes venovať :)

1. Ako prvé po čistení pleti nanášam sérum od Clinique. Poradila mi tak pani v Sephore a musím povedať, že mala úplnú pravdu. Sérum sa vsiakne skoro okamžite a zameriava sa na spodné časti pokožky. Povrchovú časť je nutné ďalej hydratovať.

2. Na povrchovú hydratáciu pleti používam Benefiance od Shiseido. Je to denný krém, no je tak hutný a výživný, že mi vyhovuje ako nočný. Na Shiseido som sa obrátila po výbornej skúsenosti s Ibuki radou na suchšiu pleť. Ibuki žiaľ nie je v nočnej verzii, a preto som musela pohľadať niečo iné. Vyskúšala som viacero vzoriek všetkého možného (týmto pozdravujem slečny v Sephore a Mariannaud), až som sa opäť vrátila k Shiseido. Na moju normálnu až suchšiu pleť je ako stvorený. 

3. Očný krém používam nepravidelne, ale keď už, tak It's potent od Benefitu. Obyčajne (a lenivo) použijem ako očný krém horeuvedený Shiseido. No keď sa mi chce a siahnem po Benefite, výsledok stojí za to. Raz som si ho dokonca zobrala na víkend ako jediný krém a používala ho na celú tvár. Bol úplne boží. Výživný, hydratujúci, skvelá konzistencia, ktorá sa ľahko vstrebáva. (Kvôli jeho cene ho už ale viac na celú tvár neaplikujem :D) 

Túto starostlivosť používam bez prestávky už asi pol roka a moja pleť si chrochtá blahom. Samozrejme, existujúce vrásky nezmizli a ani nezmiznú, ale pleť pôsobí i tak sviežo, zdravo a mlado (verím si haha :D). Shiseido a Clinique tak nahradili môj milovaný olejček od Sanoflore, ktorý tiež vrele odporúčam majiteľkám suchej pleti. Oproti nemu je vstrebávanie prípravkov rýchlejšie a sú aj vhodnejšie na cesty. 
Oboje som zakúpila na El Nino (týmto sa ospravedlňujem slečnám v Sephore a Mariannaud), Benefit  v Sephore.
Aké sú vaše obľúbené produkty v oblasti nočnej starostlivosti i pleť?

                                                                                                                       ● ● ● ● ●

Starting good skin habits at a young age will contribute to a younger looking skin in our older years later on. What to do to make our skin fresh and good looking for a long time?
Good eating habits, drinking regime and young genes contribute to a more beautiful and younger looking skin. Besides that, there is also the very strong advice to never smoke or drink alcohol and use skin protection in the sun all of the time (it's recommended to always wear at least SPF 15 sun protection products all of the time). Last but not least, there is also the importance of your daily facial cleansing and good daily habits of skin care. Today I'm gonna show you my favourite night skin care routine :)

1. After cleansing, I apply Dramatically different moisturizing lotion from Clinique. It penetrates quickly and helps to strengthen skin's own moisture barrier, so more moisture stays in. As a nice shopping assistant lady in Sephora told me, it moisturizes the lower parts of epidermis, so there is a need to use other product to hydrate the upper part.

2. My next step is Benefiance WrinkleResist24 Day Cream from Shiseido. Yes, it's a day cream, but is as moisture-rich as a night cream, so I'm using it as a night cream. After having a very good experience with Shiseido Ibuki (using as a day cream) I definitely wanted to try another product from Shiseido. Unfortunally Ibuki doesn't come in a night version, so I tried Benefiance, and it turned out to be a very good choice.

3. The third product, because of my laziness, I use irregularly. It's potent! eye cream from Benefit contains a peptide complex, a blend of hydrating botanical extracts and loquat extract. It has a whipped formula and it's quite rich and moisturizing. Once I grabbed it as a only cream for a weekend on the road, and I was surprised, how moisture-rich it was even when used on the whole face. (Because of its price, I'm not using it on the whole face very often :D)
Anyway, the point is, that It's potent! eye cream from Benefit is a good product and I should start using it at my eyes area :)

I've been using these product for half a year, and I'm very satisfied.
What are yours fav night skin care products?10 comments

 1. Miluju ty fotky!!!

  www.changingroom.cz

  ReplyDelete
 2. "úplne boží" :D
  Inak super nafotené!
  Osobne riešim krémovanie (teda, tú dilemu, čo na seba napatlať) hlavne v zime a mám pocit, že na striedavé štípanie mrázu a radiátorového sucha sú všetky krémy prikrátke... Meníš si nejak krémy (denný aj nočný) podľa ročných období, či používaš tieto osvedčené celý rok? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. diky :)
   Denny menim iba za krem s vyssim faktorom v lete a zimny nemenim. Akurat pri vysoko-teplych nociach vynecham niekedy Clinique, lebo v teple sa mi nejak mnej chce do kremovania sa..A este na cesty casto pobalim daku random vzorku, ked nemam prave misticku na odliatie osvedceneho kremu :P

   Delete
 3. Tonikem si vyčistím pleť a pak nanesu noční krém od Clinique z řady Turnaround =)

  Btw., ten It's Potent od Benefitu zní skvěle, dík za tip ;)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
 4. musím ti povedať, že tie fotky vyzerajú priam čarovne! :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete