big_image

10 THINGS I'M GONNA MISS ABOUT PRAGUE

19/09/2015

dress, trenchcoat: H&M // shoes: Tamaris // sunnies: Mango

Praha je super mesto. Žiadne ale. Nájdete tam presne to, čo potrebujete pre život. Príležitosti na prácu, zábavu i kultúru. Je tak akurát veľké a metropolitné, no stále útulné, aby ste sa v ňom cítili ako doma.

Prečo mi bude Praha chýbať?

 • Pre jedných z najkamarátov, ktorých som tam nechala.
 • Pre úžasné hipsterské kaviarne, na ktoré sa tešíte celý deň v práci, až tam večer s kamošmi zapadnete. Šálek, Neustadt, Kidó, Proti Proudu, Místo, Ema ..super miesta!
 • Pre lacné jedlo, pitie, služby a vôbec skoro všetko.
 • Pre najsamlepší farmársky jogurt Bio Vavřinec. Raňajky s ovocím a granolou už nikdy nebudú chutiť tak lahodne. 
 • Pre farmárske trhy na Jiřáku, v kvôli ktorým vstanete i cez víkend nadránom už o osmej, len aby sa vám ušli všetky tie dobroty.
 • Pre skvelé potraviny Marks and Spencer a Delmart, kde nájdete i v zime maliny, boruvky a  jahody, ktoré fakt chutia.
 • Pre mhd. Hocijako divne to znie, pražská mhd proste nemá chybu. Skvele pokrytá deň i nocou. Viem o čom hovorím, žila som 5 rokov v Bratislave.
 • Pre nekonečný výber produktov v potravinách a drogérii. V Dánsku máte iba pár druhov zo všetkého. Nechápem. A nie je tu DM, ani Tesco. 
 • Pre romantické uličky starého mesta, posedávanie v Rigráčoch, behanie v Grébovke a náš bývalý byt na Vinohradoch.
 • Pre atmosféru, dobré pivo, zmrzlinu Angelato, Double shot kávu, ľudí, ktorým na ulici rozumiete (hoci oni Vam možno nie, heh), a veľa ďalších vecí..

Praha je proste super a som strašne rada, že som ju spoznala. Už teraz viem,. že sa ešte určite uvidíme:) Ktoré mesto je vaše top alebo ktoré vás láka skúsiť?

                                                                                                                       ● ● ● ● ●

Prague is awesome, no doubts. You can find everything you need for living there. Job opportunities, fun and culture. It's a big metropolis, but still cosy enough to feel at home. 

What am I gonna miss from Prague? 

 • A few of my best friends I left there. 
 • Fancy hipster cafes you're looking forward to visiting while sweating at work the whole day. Šálek, Neustadt, Kidó, Proti Proudu, Místo, Ema ..awesome places! 
 • Cheap (and still very good) food, drinks, services..and in fact everything. 
 • The best of the best yoghurt Bio Vavřinec. Breakfast with fruit and granola will never taste the same delicious. 
 • Perfect groceries in Marks & Spencer and Delmart, where you find fresh and tasteful strawberries, blueberries and raspberries even in winter. 
 • Public transport. However weird it may sound, Prague public transport is the best. Full coverage of most city parts day and night. I know what I'm talking about, I lived in Bratislava for five years.
 • Endless selection of goods in groceries and drug stores. In Denmark you have only few items of each kind. There's no DM or Tesco. 
 • Romantic picturesque aisles of the old town, sitting in Rigráče park enjoying the sunset over the castle, running through Grébovka park, our ex-flat in Vinohrady. 
 • The atmosphere, good beer, Angelato icecream, Double shot caffee and people, whose language you understand..and many other tings.. 

Prague is just awesome and I'm happy I had the chance to explore it. I already know, we will meet again... some day. Which city is your best or which do you wanna try to live in??
11 comments

 1. Krásné šaty, jako vždy ti to moc sluší. Mně zase budeš chybět ty. Vím, asi to zní divně, vídat tě tu online budu pořád, ale přeci jen to cítím jinak, jsi prostě tak nějak pryč.. Tak se těším na bezvadné fotky a příběhy. Užívej, Sju! :-)

  ReplyDelete
 2. Máš krásne šaty. Inak som prekvapená, že v Dánsku nie je DMka, ani v Poľsku ju nemajú, ale tak tam majú zase na výber kopec iných sietí, ale DMku nemajú. No a úroveň MHD v Blave je oproti Prahe rozhodne biedna, až teraz by mali začať premávať električky konečne aj do Petržalky, cez Dunaj máme 4 a pol mosta a autobusy sú večne preplnené, niektoré linky majú len mini autobusy napriek tomu, že kedysi boli pokryté veľkými, ale šak prečo by hlavné mesto nešetrilo na svojej prestíži však. No a Hlavná stanica to je asi No coment, ani sa nečudujem, že nevieme prilákať žiadnych turistov, keď ich taká katastrofa privíta tak to by zmizol každý. Žijem v Blave takmer osem rokov, ale nevidím zlepšenia.

  ReplyDelete
 3. Moc ti to sluší a hlavně krásný článek! Já znám Prahu jenom jako tursitka, ale stačila jsem si ji zamilovat i jenom z mých krátkých návštěv, takže tě naprosto chápu! :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 4. ano, ano, absence DMka v mém případě ve francouzsky mluvících zemích je zlo, vždycky se vezu zásoby :)). S jídlem ale problém nemám, naopak, mj. větší výběr pro nás vegetariány. Moc ti to sluší! :)

  ReplyDelete
 5. jéj, krásne napísané :) ja som ešte v Prahe ani raz nebola, ale keď sa tam dostanem, plánujem vyskúšať mnohé veci z tvojho zoznamu miest ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 6. Praha je jednoducho úžasná ♥
  Veľmi ti to pristane na fotkách :)

  ReplyDelete
 7. ....rozumiem, aj ked som nezila priamo v Prahe....a aj to len rok. Praha je pre mna srdcova zalezitost, kusok ho tam zostalo....

  ReplyDelete
 8. Zas, neodišla si hádam navždy! :)

  A vnímam to tak, že čím je človek starší, tým menej má možností na nejaké to nezáväzné skúšanie a požitie si rok tu a rok tam (žiaľ). Zatiaľ som (už) spokojná tam, kde som a zvyšok mi stačí zažívať na obmedzený čas. Ale ktovie, možno zase raz zdvihnem kotvy :)

  ReplyDelete
 9. Ta první fotka je úplně světová!

  ReplyDelete
 10. ja si myslín, že s každým mestom v ktorom človek dlhšie žije, že to má takto. Niektoré veci mu budú chýbať a niektoré zase budú oveľa lepšie v tom druhom meste:)
  Ináč outfitčok milý, hlavne fotka kde si tak veselo vykračuješ ma veľmi baví:)

  ReplyDelete