big_image

5 THINGS I HATE ABOUT INSTAGRAM

28/10/2015

index index index
jacket: Levi's (second hand from Mads Nørdgaard) // sweater: H&M // jeans: Mango // shoes: Vagabond // bag: Odivi

Už žiadne čakanie v rade na pokladňu, v čakárni u lekára či cesta mhd nie sú tak zdĺhavé a otravné, odkedy existuje Instagram. Scrollujem novými príspevkami a upravujem fotky, kedykoľvek mám 5 minút času a hrozne ma to baví. Ale napriek tomu, že ma Insta baví možno i viac ako blogy, youtube a fejsbuky dokopy, týchto päť vecí ma fakt vytáča:
 1. Ľudia, ktorí vás follownú, čakajú, že ich follownete späť a za dva dni vás odfollownú.   Mňa takto striedavo (od)followovali nejaké Pražské kytice a Kuchyne a nábytok. Je to fakt otravné a smutné, ale asi to vynáša - tie Kuchyne majú okolo 3tis followerov.
 2. Všadeprítomná reklama . Instagramom si vlastne sami dávkujeme reklamu a túžime po veciach, o ktorých nebyť Instagramu, ani nevieme, že existujú. Poznáte to, žijete si spokojne a nič vám nechýba a v tom si pozriete Instagram a BUM! Túžite po novej UD palete, Nike botách, Chloe kabelke ..díky Insta!
 3. Preferencie fotiek. Čo mi vadí asi najviac je, že najpopulárnejšie fotky sú vždy jedlo. Keby som mala nejaké luxusné veci, tak by asi predčili i to, ale takto je jedlo absolútna topka. A keď dám fotku, ktorá sa mi fakt vydarí, tak nič..
 4. Strata autentickosti. Kúpiť si 1000 followerov za 5$ si môže každý. Komu potom možno veriť? Keď sa navyše cítite blbo, že nemáte tisíce followerov, ako vaše blogerské kolegyne..
 5. Fake profily a spamy. Hoci sa každému novému followerovi teším jak malá, jednoznačne fake profily hneď blokujem a nahlasujem. Aj komentáre. Dobre im tak!
No more annoyingly long waiting in a queue, in doc's waiting room or travelling in public transport since we have Instagram. I scroll through posts and edit photos whenever I have spare five minutes and I just love it. Even though I love Instagram more than blogs, youtube and facebook combined, these five things just suck:
 1. Accounts following me just because they're expecting I will follow them back. And after two days they usually unfollow, just to follow again in couple of days. It's just silly and sad. 
 2. Ads everywhere. We just dose ourselves ads and crave for stuff we would not know about without having Instagram. Having some peaceful time, not needing anything, scrolling through Instagram and than BAM! ..you really need that UD palette, Nike sneakers or Chloe bag...Damn it!
 3. People's preferences. What irritates me maybe the most is that people like mostly pictures of food. If I had some luxury stuff, it would probably beat the food, but for now the food is just unbeatable. And when I post a really good pic, it gets barely a few likes..
 4. Authenticity loss. You can buy thousands of likes and followers for a bargain. Who can you trust, then? And you also feel bad for having just a fraction of your fellow-bloggers' followers...
 5. Fake profiles and spams. Even though I'm happy like a hippo when I gain a new follower, I block obviously fake profiles within a second. And report them. And spamming comments as well. Nah!13 comments

 1. Do bodky súhlas...preto som out, nemám insta a zatiaľ úspešne odolávam :)

  ReplyDelete
 2. Úplne s Tebou súhlasím. Instagram som si tiež obľúbila, ale už to tak neriešim ako na začiatku. Postujem sporadicky. Fotky obľúbených followerov si rada pozriem, ale zmierila som sa s tým, že Insta hviezda zo mňa nebude :D
  Mimochodom skvelý príspevok a tiež krásne fotky :)

  ReplyDelete
 3. Moc se mi líbí tento článek a naprosto s Tebou souhlasím! Stalo se mi to už u mnoha profilů a to jak u zahraničních, tak i u českých.
  Meet My Lovely World

  ReplyDelete
 4. super článok, super fotky! a tisíce followerov, síce je to fajn pocit, no v poslednej dobe si všímam, že mainstream vedie :D originálne blogy ale aj insta účty majú v podstate menej followerov ako taká trendy klasika. :D čo už. každopádne, opäť super post! :)

  ReplyDelete
 5. Pravda pravdoucí!! :-) Jinak ti tady musím moc pochválit ten svetřík :-)

  ReplyDelete
 6. Super článok, vo všetkom s tebou úplne súhlasím :) ale aj napriek tomu dokážem na Insta stráviť dlhé chvíle :D

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 7. Kde to můžu podepsat? Protože přesně tak to cítím i já. A ještě bych přidal bod navíc: ghost followeři. To jsou takoví, co vás sice sledují, ale v životě nedali jedné fotce lajk nebo komentář..tak na co pak můj profil sledují? Jsou to stalkeři? Trpí nějakou nemocí? Raději chci 100 poctivejch followerů, kterým se můj účet líbí, než tisícovku podobných duchů..

  No a o těch preferovaných fotkách, to je na celý elaborát..

  PS: miluju tvý fotky..ty, co fotíš, i ty, na kterých jsi..tvůj úsměv je nádherný a strašně nakažlivý =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
 8. Instagram vnímam už len ako ďalší reklamný kanál, takže followujem už len priateľov a kamarátov. Nemám chuť dívať sa na fejkové a strojené obrazy z #blessed instaživotov, málokto mi príde autentický aspoň v tom minimálnom smere... Ale zase, možno asi to je účel toho celého. Ale stále to má tu reklamnú pachuť...
  Inak si to pekne vystihla, bod č. 1 mi napríklad ozrejmil, nad čím som sa čudovala už dlhšie :D (Prečo ma to chcú followovať kadejaké prapodivné stránky s nábytkom alebo podivnými cestovaniami? Ahá, oni chcú, aby som ich followla naspäť?!)

  ReplyDelete
 9. Svatá pravda. Hezky upravené fotky!

  ReplyDelete
 10. V podstatě se vším souhlasím, přesto Instagram miluju :D

  ReplyDelete
 11. Ahoj, super outfit! A co se týče Instagram, tak s tebou jenom souhlasim...mám se dobře a najednou kouknu na insta a mám potřebu jít nakupovat :D a to kupování followers je dost smutné, já jsem ráda za každého "opravdového" člověka, který si můj Insta užije a bude ho třeba nějak inspirovat :)
  www.veshionlife.com

  ReplyDelete
 12. Souhlasím hlavně s bodem číslo jedna! Jinak ta kabelka je boží!

  Italianfashionpasta.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Skvelý článok a milujem tú džísku! :-)

  www.allaboutnathalie.com

  ReplyDelete