big_image

H&M Beauty Nail Polish - Good or Bad Choice?

24/11/2015


Keď príde reč na laky, nie som moc na farby. Aby bolo jasno, ten pravý lak pre mňa by bol buď krémovo belavý, alebo naopak černavo tmavý. I keď samozrejme, výnimka sa občas vlúdi. 
Dnešná zbierka lakov z H&M Beauty nebude iná.

Paperash - krémovo belavý lak je moja topka. Bol veľkým prekvapením, pretože u svetlých krémovkách som zvyknutá na pruhovanie, dlhé schnutie a nízke krytie. Paperash naproti tomu schol pekne rýchlo, nepruhoval a v dvoch vrstvách sa vyfarbil ako lusk. Nečakane príjemným bonusom bola výdrž okolo 5 dní.
Dve výraznejšie farby sa v pohodlnosti aplikácie moc nelíšili. Brickwood, netradičná tehlová farba, ktorá sa v mojej zbierke doposiaľ nenachádzala, i moja klasicky obľúbená temná bordó, Governess, kryli obstojne už v prvej vrstve, zaschli rýchlo a na nechtoch dali okolo 4 dní.
Trblietavý Cashmere bol mojím osobným experimentom. Šedohnedá farba je presne pre mňa, ako sa však zžijem so zlatistým leskom? Moc nie. Na nechtoch sa mi bars nepáčil, ale už robí radosť svojej novej majiteľke Nikol. Vlastnosťami bol podobným ostatným, no na nechtoch mi vydržal len 3 dni - nemilosrdne som ho odlakovala olúpaný či neolúpaný, farebná symbióza so mnou je základ.

Celkovo som milo prekvapená kvalitou lakov z H&M, nečakala som veľa vzhľadom na ich staršiu kolekciu (jeden lak stačil, ďakujem, neprosím). Ich cena nie je zanedbateľná a oproti drogérkovým  lakom si priplatíte (stoja 149 kč // 5 eur) ale myslím, že sa oplatia. Neolúpu sa za dva dni a na výber je veľa zaujímavých a netradičných odtieňov.


Speaking about nail polishes, I'm not very fond of flashy colours, glitters or shimmery effects. Frankly, my ideal nail polish would be either creamy pale or very dark. An exception sometimes happens, but not very often.
Today's selection from H&M Beauty won't be different. 

The creamy pale one, Paperash, really exceeded my expectations. Light creamy colours are usually more difficult to work with, they usually dry longer, cover poorly in one layer, and create streaks during the application. That's not the case for Paperash. It dries quickly, no streaking, covers well and looks perfect after applying two layers. But the best thing is that it can last for around 5 days without peeling off one bit. Thumbs up!
The two brighter ones, Brickwork and Governess have the same qualities as for the application process--it is very comfortable, thank to the thick brush and fast-drying texture. Both stayed on my nails around 4 days.
I bought the shimmery one, Cashmere, as a personal experiment. Really fade greyish colour might be something for me, so I wanted to try how I would cope with golden shimmer. Not very well. So the Cashmere one already has a new owner. 
My experience with the application was quite the same and it lasted on my nails for about 3 days. Have to admit, though, that I was unhappy with the colour, so I removed it on that third day without any visible peeled off bits.

After all, I'm pleasantly surprised about the quality of H&M Beauty nail polishes. I didn't expect much, even though the price is not especially low (149 czk //40 dkk //5 eur) when compared to drugstore products. I have to say that they're woth their price and I'll buy another shade soon.


9 comments

 1. Líbí se mi všechny odstíny, jen na mě bohužel už na lak drahé..:)

  ReplyDelete
 2. Teda ty vypadají vážně báječně! :)

  ReplyDelete
 3. Tuto na SVK som ich v obchodoch nevidela, len online a to sa mi fakt nechce tych 5 eur riskovat, hlavne ked mi vyhovuju aj lacnejsie laky. Z tychto 4 sa mi tiez najviac pozdava ten Paperush :)
  Veronika

  ReplyDelete
 4. Z H&M žádné laky nemám... Určitě si nějaké koupím, ty barvičky jsou neodolatelné :-)

  Nela z Beauty Charm

  ReplyDelete
 5. Ten bledý je nádherný :) akurát s tou cenou nie som stotožnená :/

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 6. Ještě jsem nikdy žádnou kosmetiku z H&M neměla, věřím že laky nejsou špatné ale zdají se mi poměrně drahé..Já osobně mám velmi ráda laky od Rimmelu a i od Miss Sporty :)

  ReplyDelete
 7. ach, tie laky majú naozaj nádherné odtiene farieb! :).

  Kejmy ♥.

  ReplyDelete
 8. Veľmi pekné jesenné farby. Aj by som ich rada oskúšala, no neviem, kde by som ich kúpila :/ Ešte som ich nikde v H&M nevidela...

  ReplyDelete