big_image

Marc Jacobs - So Sofia Lip Creme Holiday Set

28/01/2016

index index index
Návšteva Niky a Nat mala okrem povinného sajtsíingovania, zhliadnutia Malej morskej víly a fotenia Nikiných outfitov este jeden pevný bod - nákup Marečka. O tom, že Mareček zavíta i do českej Sephory sa už síce nejaký ten piatok hovorí, no lepši predražený kus v hrsti ako normálne-drahý na streche, vybrali sme sa do kodaňskej Sephory. A nebola by som to ja, keby som nepodľahla spoločenskému tlaku a Marečka si tiež nekúpila. Čo jedného, rovno piatich!

Okej, nebolo iba spoločenským tlakom, ale päť malých Marečkov za cenu nižšiu ako jeden veľký je deal.
Nosím ich príležitostne, jeden veľký rúž by som nedopotrebovala a malý sa vojde ľahšie do kabelky. A vôbec, ja by som sa ani nevedela rozhodnúť pre jedného jediného! Ako neznanelec vôd highendových som sa dočítala u Martiny, že Marc má úplne mega rúže skvelej kvality. A keď to povie Martina, tak to už niečo znamená.

Z môjho pozorovania vyberám nasledovné klady:
- rúže majú matný finiš. (čo hodnotím pozitívne oproti Clinique Pop)
- na perách nie sú suché, ani nepríjemné. (zo zvyku aplikujem prv primer/balzam, no i bez neho sú super. MAC s matným finišom je suchší)
- dlho vydržia. Aj najtmavšie zvládnu jedlo a pitie. Po pol dni stačí jemne doťupkať. (čo napríklad Nars mi zmizol hneď po jedle)

A zápor:
- najtmavší odtieň Blow mi trochu cuckovatie, ak pod neho nedám primer a mám suché pery.

Zo všetkých drahších rúžov ktoré vlastním, sú Marečkovia rozhodne naj. Napriek tomu si ďalšieho zatiaľ kúpiť neplánujem. Cena 250 DKK za kus (neviem za koľko bude v ČR) je za rúž celkom dosť. A čo vy? Máte skúsenosť s Marc Jacobs kozmetikou? Ktorý rúž je pre vás zatiaľ kvalitou najlepší? Prípadne pre výstrahu, ktorý high-end rúž vás sklamal?

Except for obligatory sightseeing, visiting Little Marmaid and shooting Nikis' outfits during Niki and Nat's visit in Copenhagen, our schedule had only one more fixed point - purchasing of Marcs. Rumours say that Marc Jacobs should arrive to Czech Sephoras soon, but you know guys, an overpiced bird in the hand is worth two normally-pricy in the bush (i.e. Czech republic), so we went shopping to Sephora. And it wouldn't be me, if I hadn't bought a Marc's lippie too. And not just only one!

..Because it was such a great deal! One lipstick costs 250 kr but they also had 5 those tiny cuties only for 180 kr. Bargain!
And what are my impressions?

Let my tell you about the pros I've observed so far:
- lipsticks have a matt finish, which I do prefer (in my eyes it is better than Clinique's Pop lipsticks)
- they're not dry and are rather comfortable (I'm used to wearing primer or a lip balm under every lipstick, but I don't have to with Marc. E.g. M.A.C matt lipsticks are a bit drier)
- they're longstaying (they last through eating, drinking and after half of a day only a small corections are needed. E.g Nars has been gone immediately after eating)

And one con:
- the darkest shade Blow tends to cake a bit, if I don't apply a primer first

Anyway, Marc lippies are currently the best of the best in my lipstick collection.
And what about you? Have you tried them? What lipstick is your fav?

// from the left: Infamous, Blow, So Sofia, Boy Gorgeous, Dashing, //

8 comments

 1. Nádherná kolekce! Já mám od MJ jednu rtěnku a mám ji moc ráda. :-)

  ReplyDelete
 2. Boy Georgeous je asi najlepší názov rúžu ever :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. A naviac aj najkrajší :)

   Delete
 3. a toho Blow jsme se bály a přitom vypadá naprosto úžasně! Infamous si asi časem pořídím i ve velké, to je super odstín <3

  ReplyDelete
 4. Blow sa mi páči najviac, keďže obľubujem tmavšie rúže. Uf, srdce mi piští po nejakých nových alebo rovno po týchto od Marca, ale nie, nemôžem.. haha.

  ReplyDelete
 5. Milá Sju, dá se tenhle set ještě sehnat, nebo to byla limitka? :( Mít tenhle set je úplný sen! :) Tobě sluší snad všechny odstíny. Nejvíc jsem si zamilovala Blow, aww! Měj se hezky!
  Juli

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hmm no neviem, v Kodani sa po nich len tak zaprasilo a po vikende, kedy sme ich s holkama kupili ich uz viac nebolo :/ Takze tipujem, ze velmi tazko :(

   Delete