big_image

5 tips: How to be a successful blogger

16/05/2016


There are plenty of blogs in the world, and whether you believe or not, every second 134 brand new ones are created! And for those beginning bloggers I've got 5 tips how to be popular, which I've learned through my more than 2y blogging 'career'. Some of them I apply by myself, some I do not, but I'm sure, these 5 definitely works:


1. Forget about blogs, you should make videos. You surely noticed an outflow of bloggers to youtube claiming 'I want to be closer to my fans, blogs are soo impersonal!' Sure. Whatever the true reason is, video is the future (as you could also see on the Engage conference last season, all the top teenage idols in US are the youtubers/snapchatters, according to Pavlina Louzenska*) and also, it generetes some real money instead of a barter lipstick from an unknown eshop.

2. Bring something new. Do you also have trouble telling one blog from another as they are all full of Stan Smiths, macaronis and but-first-coffee-people? If your heart beats for minimalism, coffee is your blood type and you can imagine wearing something else than a biker jacket, try to figure out, what else besides of fashion inovativness you can bring to your potential readers. Can you write well? Perfect! Are you funny? Even better!

3. Be seen. According to Brian Carter, the author of The Like Economy: How Businesses Make Money With Facebook**, people tend to like faces which they see more. Leave a lot of comments, post articles frequently, make friends among popular bloggers - this all works on getting attention from potential readers.
4.Reveal a bit of your real life. Be personal, share your own thougths and communicate with readers. Don't try to substitute the role of magazines and write objective news or delve into relationship topics - honestly, they are usually better at this.

5. Don't be overmotivated. Don't let popularity be your main goal, don't seek for collaborations badly. The most popular bloggers nowadays harvest fruit from their longtime work - and they've started blogging in the right time. Don't compare yourself with them. Create a blog with lot of content from your heart, with joy and passion for blogging/writting/photography itself. Let the readers' appreciation be the bonus for you, not the main reason.


Blogov je habadej a každú sekundu pribudne do blogosféry presne 134 nových blogerov. A práve pre začínajúcich blogerov tu mám dnes pár tipov, ktoré som stihla nazbierať za svoju vyše dvojročnú blogovú 'kariéru'. Niečim sa riadim sama, niečim moc nie. vo všeobecnosti si však myslím, že toto na popularitu dosť zaberá:


1. Zabudnite na blogy, natáčajte videá. Iste ste si všimli náhly odliv blogeriek k youtubu. Že "chcem byť bližšie k fanúšikom, blogy sú také neosobné a neúprimné!". Sure. Nech je to ako chce, v youtube je budúcnosť (na minuloročnej konferencii Engage zaznelo, že medzi top idoly amerických teenagerov patria práve mladí vloggeri*) a hlavne, peniaze namiesto barteru.

2. Prineste niečo nové. Tiež sa vám už zlievajú všetky tie blogy do jednej homógennej zmesi plnej Stan Smithov, makaróniek a but first, coffee ľudí? Ak vaše srdce bije pre minimalizmus a v inom ako čiernom křiváku si neviete sami seba predstaviť, zamyslite sa, čo okrem módneho inovátorstva môžete potenciálnym fanúšikom ponúknuť. Viete zaujímavo písať? Hurá! Ste vtipní? Ešte lepšie!

3. Buďte vidieť. Podľa Briana Cartera, autora The Like Economy: How Businesses Make Money With Facebook**, ľudia si najviac obľúbia tváre, ktoré často vidia. Preto veľa komentujte, píšte často, kamaráťte sa so známymi blogerkami - toto všetko funguje na strhnutie pozornosti čitateľov na novú tvár.

4. Poodhaľte súkromie. Buďte osobní, komunikujte, zdieľajte svoje myšlienky, postrehy, zážitky, názory. Nesnažte sa suplovať rolu módnych časopisov a písať o módnych tipoch či povrchnostiach na tému vzťahy - povedzme si úprimne, časopisy to dokážu aj tak lepšie.

5. Nebuďte premotivovaní. Nesnažte sa byť za každú cenu populárni, neprahnite po spoluprácach. Že máte krásny design, drahý foťák, ktorý fotí super fotky s rozmazaným pozadím a fakt si dávate záležať na článkoch? Blahoželám, zaradili ste sa k stádu rovnakých blogeriek. Uvedomte si, že ľuďom je väčšinou totálne jedno, že máte blog. Blogerky, ktoré sú teraz populárne, žnú úspechy z dlhoročnej práce - a hlavne, začali blogovať v tom správnom čase.
Tvorte blog pre radosť, zo srdca, lebo radi píšete, fotíte, varíte alebo hocičo. Nech je ocenenie čitateľov pre vás bonusom, nie zmyslom blogovania.
fur: Won Hundred // turtleneck: Lindex // jeans: Mango // shoes: Vagabond // bag: Bimba y Lola // brooch: LaLa Berlin

sources:
* Pavlína Louženská
** here

8 comments

 1. Díky za rady. Mohla bych tě poprosit, jestli bys nekoukla na můj blog a nenapsala mi nějaké tipy na vylepšení? Jakékoli, budu moc ráda za nový pohled.
  Hezký den,
  K.
  http://inkpotstories.com/

  PS.: email je yourinkpotstory@gmail.com

  ReplyDelete
 2. Ad. první bod: já pevně doufám, že ta móda youtube brzo opadne..to už pak lidi úplně přestanou umět (a chtít) číst =/

  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
 3. Súhlasím s Michaelom, síce si sama rada pozriem youtube videa, no veľmi ma mrzí, že ľudia otvárajú blogy, s tým, že si pozrú iba fotky a toť vsjo, keď vôbec. A inak páčia sa mi tvoje body/rady, na väčšine blogov čítam stále to isté dookola, že sú potrebné sociálne siete, byť samým sebou, prinášať kvalitný obsah, ale to je už predsa všetkým jasné.

  Inak, ty si tak prenádherná, že až! Už mi je blbé ti komentovať každý jeden článok s tým, že aká si pekná a aké je prostredie pekné a ako dokonalo sa vieš vyhrať s grafikou fotiek, no je to tak♥

  ReplyDelete
 4. podľa mňa je tvoj blog dôkazom, že to ide osobne aj textom. tvoje články zbožňujem, sú vždy originálne.

  ReplyDelete
 5. myslim, ze si to velmi pekne zhrnula. Je vela faktorov ktore stoja za uspesnym blogom, ale hlavne je pisat lebo nas to bavi.

  www.donnaiveh.com

  ReplyDelete
 6. Super článek! A hlavně chci tvoje fotky!!!!!:-)

  ReplyDelete