big_image

black and oversized

13/12/2016It could seem slightly opposite to the blogger's way of thinking, but I have to admit there's something about Mark Zuckerberg's attitude to clothes. It might seem dull to wear the same gray T-shirt and jeans to work everyday, but there's a legitimate reason behind it.

During the day we have a limited cognitive capacity to make a certain amount of decisions. Spending them on wardrobe dilemmas (or what to prepare for dinner - yes, Danish groceries shops, I'm looking at you) seems to be a huge waste. I feel this especially painfully in the mornings, standing in front of my closet, sorting my clothes into 'I have worn it this week already' and 'not suitable for the weather right now' piles. To avoid such situations, similarly to Mark when he goes for his grayish-denim uniform, I go for oversize black hoodie.Or, it doesn't necessarily have to be something big and black, just make it easy. The simpler and less over-combined I look, the better I feel. I don't mind wearing the same (or very similar) clothes week after week, because it allows me to focus on more important things during the day, and that's essential (and the morning chill, more time for coffee, convenience of the proven choice during the day.. ).

Is there anyone with a similar opinion? Anyone, who simplifies the wardrobe choice, despite the fact that s/he likes to dress nicely and well?


Mohlo by sa zdať, že to blogerskému zmýšľaniu a celkovo spôsobu života zľahka odporuje, dávam Markovi Zuckerbergovi jednoznačne za pravdu. Nosiť každý deň šedé tričko a rifle môže znieť ako nuda, no skrýva sa za tým racionálne vysvetlenie.

Počas dňa máme obmedzené kognitívne kapacity a mrhať ich na rozhodovanie, že čo si dnes oblečiem (alebo aj čo si dám na večeru - áno, dánske potraviny, dívam sa na vás), je pomaly trestuhodné. Najmä ak už 10 minút stojím ráno pred skriňou a triedim veci na 'toto som už tento týždeň mala' a 'na toto nie je práve počasie'. Mark preto každý deň siaha po jednom zo svojich šedých tričiek, a ja po čiernej dlhej mikine.Nemusí to byť nutne len čierna s čiernou, ale čím jednoduchšie a neprekombinovane sa obliekam, tým sa cítím lepšie. Nevadí mi nosiť dookola to isté (prípadne len s malými zmenani), pretože mám skutočne pocit, že energiu, ktorú ušetrím na tvorbe prepracovaného outfitu so zladenými topanánkami k náušniciam (a hodinkám, laku na nechtoch a ku kabelke), použijem na niečo, kde to viac treba. A to je hlavné. (plus ranná pohoda, viac času na kafé, pohodlie v osvedčenej voľbe počas dňa..)

Je tu niekto s podobným názorom? Niekto, kto preferuje jednoduchosť oblečenia, hoci sa pokladá, paradoxne, za parádnicu? Niekto, kto tiež ako ja rástol z hodnotenia v Nákupných maniačkach, typu "Strhávam dva body, lebo slečna nemá dosť doplnkov"?hoodie and trousers: H&M // faux fur: Won Hundred // boots: Vagabond

No comments: